Strona głównaPoradyDrzwi wewnętrzne do przestrzeni w skandynawskim stylu? Jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne do przestrzeni w skandynawskim stylu? Jakie wybrać?

Wnętrza skandynawskie nie wychodzą z mody. Aranżacje ze Skandynawii to świetne propozycje do przestrzeni, które mają wyróżniać się prostotą, lekkością oraz funkcjonalnością. Tu króluje biała, beżowa, szara kolorystyka podkreślona akcentami naturalnego drewna. Wykończenia wnętrza w tym stylu obecnie możliwe jest z wykorzystaniem najdrobniejszego elementu, który składa się na cały finalny rezultat. Dywany, poduszki, meble, podłogi i w końcu drzwi wewnętrzne składać się mogą na skandynawski look. Każdy element jest tu istotny, ale drzwi wewnętrzne stanowią jedną z najważniejszych składową. Jak je wybrać?

Kolorystyka się liczy – na jaki kolor się zdecydować?

Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę decydując się na kolor to dopasowanie barwy drzwi do mebli, które znajdują się w salonie czy innego rodzaju wnętrzu. Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim najczęściej występują w jasnej kolorystyce. Jasny dąb, sosna czy wiąz świetnie wpisują się w skandynawską koncepcję. Dobrą praktyką w procesie wyboru jest zrobienie zdjęcia branych pod uwagę drzwi lub poproszenie sprzedawcy o próbnik, dzięki czemu uda się skonfrontować docelowe drzwi z barwami, które już funkcjonują w mieszkaniu lub domu. Warto też mieć na uwadze białą kolorystykę. Ta również wpasowuje się w styl pochodzący z dalekich fiordów.

Choć prosty to znaczenie mają detale

Wnętrza skandynawskie, choć wydają się niezwykle proste, to jednak niezwykłą rolę odgrywają w nim szczegóły. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne wielkie znaczenie odgrywa faktura drewna, czy też okleiny. W stylu skandynawskim liczy się naturalność, zatem modele drzwi powinny mieć widoczne, naturalne usłojenie, pewne celowe niedociągnięcia. Jeśli decydujemy się na białe barwy, tutaj te detale nie odgrywają już takiej roli.

Po dokonaniu skandynawskiego wyboru drzwi wewnętrznych przyjdzie jeszcze czas na okucia. Klamki powinny prezentować minimalistyczną stylistykę i prostą formę.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments