Strona głównaDom i OgródFototapeta – jak wybrać odpowiedni produkt?

Fototapeta – jak wybrać odpowiedni produkt?

Szukając pomysłów na schludny i nowoczesny wygląd wnętrza, niejednokrotnie natkniemy się na informacje o fototapetach. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem fototapety to obecnie jedne z najchętniej wybieranych materiałów dekoracyjnych do wnętrz prywatnych, ale i pomieszczeń biurowych.

Jak wybrać fototapetę? Producenci fototapet

Oferta fototapet jest bardzo szeroka. Tego typu produkt kupimy właściwie we wszystkich większych sklepach budowlanych oraz tych, które zajmują się dystrybucją tzw. materiałów wnętrzarskich. Jeśli jednak chcemy kupić produkt doskonałej jakości, zamówić fototapetę na wymiar lub też wykonać druk fototapety ze zdjęcia, lepiej skorzystać z oferty znanego i cenionego producenta tapet i fototapet bądź też zamówić fototapetę w drukarni.

Fototapeta do pomieszczeń o określonej funkcjonalności

Fototapetę wybiera się do konkretnego pomieszczenia, a to oznacza, że musi mieć odpowiedni wymiar i właściwości. Przykładowo fototapeta do kuchni bądź łazienki powinna być produktem odpornym na działanie wilgoci. Fototapeta do nasłonecznionego biura musi charakteryzować się podwyższoną odpornością na działanie promieni słonecznych i blaknięcie. Fototapeta do pokoju dziecięcego powinna by łatwo zmywalna i odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne.

Pamiętajmy, że fototapeta nie jest produktem, który przyklejamy w danym miejscu na chwilę. Jeśli zostanie dobrze dobrana i będziemy dbać o nią zgodnie z zaleceniami producenta, będzie zdobić nasze ściany tak długo, aż uznamy, że pora na zmianę wystroju.

Fototapeta – jak wybrać podłoże?

Fototapety wykonuje się na rozmaitych podłożach, niektóre lepiej znoszą wilgoć, inne sprawdzają się przy znacznym nasłonecznieniu. Niektóre są matowe, inne mają wysoki połysk. Czasem podłoże sprawia że fototapeta jest cienka i rozciągliwa, innym razem gruba i sztywna. Podłoże, na którym zostanie nadrukowana fototapeta, należy wybierać tak, by nadawało się do pokrycia ścian w konkretnym pomieszczeniu, ale i było zgodne z wyobrażeniem domowników, ich wizją estetycznej dekoracji ściennej. Poza tym dobrze dobrana fototapeta pozwoli zakryć ewentualne nierówności na ścianach.

Fototapeta – wyjątkowa dekoracja ścienna

Fototapeta to produkt dekoracyjny, co oznacza, że powinna być dobrana w taki sposób, by podkreślić charakter wnętrza i poprawić jego wygląd. Wśród dostępnych na rynku fototapet spotykamy zarówno takie, które zachwycają bogactwem kolorystycznym i wzornictwem, jak i takie, które spełniają oczekiwania zwolenników minimalizmu. Fototapeta może przedstawiać jakiś konkretny obiekt albo pejzaż, może zawierać cytat lub motto, motywy bajkowe lub wyjątkowo realistycznie przedstawione rośliny i zwierzęta. Dużą popularnością cieszą się również pełne różnorakich figur fototapety graficzne.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments