Strona głównaDom i OgródFototapety – pomysł na oryginalny wystrój

Fototapety – pomysł na oryginalny wystrój

Chcąc odmienić wygląd domu lub mieszkania, nie musimy od razu decydować się na kosztowny remont. Czasem pozornie niewielka zmiana wystarczy, by wnętrze nabrało nowego charakteru. Niektórzy decydują się na wymianę tekstyliów, czyli zasłon, bieżników i dekoracyjnych poszewek na poduszki, inni wymieniają bibeloty na półkach albo kupują nowe rośliny doniczkowe, jeszcze inni zmieniają ustawienie mebli. Szybką metamorfozę wnętrza można przeprowadzić również za pomocą ciekawej fototapety.

Fototapeta a tapeta – podobieństwa i różnice

Fototapety i tapety to produkty naklejane na ścianę i to nierzadko za pomocą tych samych preparatów. Zdarza się, że drukowane są na identycznych podłożach, choć z reguły podłoża stosowane do fototapet są lepiej wzmocnione, a przez to nieco grubsze i znacznie bardziej trwałe, choć nadal lekko elastyczne. To ważne, bo dzięki temu produkt lepiej przylega do ściany i przykrywa ewentualne nierówności.

Tapety ścienne z powodzeniem zastępują tradycyjne malowanie. Można nimi obkleić całe pomieszczenie, aż po sufit i będzie wyglądało to dobrze. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią tapetę. Tapety z drobnym, połyskującym wzorkiem, dawno odeszły do lamusa.

Fototapety można kupić na wymiar, po to by idealnie dopasować je do konkretnych ścian. Zazwyczaj fototapetę umieszcza się tylko na jednej ścianie, albo jej fragmencie. Fototapety są wyraziste, odważne, dlatego nie należy przesadzić z ich ilością. Zdecydowanie wystarczy jeden taki mocny akcent.

Do jakich wnętrz pasują fototapety?

Fototapety pasują do każdego wnętrza, niezależnie, czy mówimy o salonie, pokoju dziecięcym, sypialni, kuchni, czy łazience. Oczywiście ważny jest dobór fototapety, zarówno jeśli chodzi o jej wygląd, estetykę, jak i o rodzaj podłoża. W kuchni i łazience należy stosować fototapety na podłożu, które dobrze zniesie zwiększoną wilgotność powietrza. W pokoju dziecięcym również warto zastosować wzmocnione podłoże, ponieważ dzieci są bardzo energiczne, a ich wyobraźnia nie zna granic.

Fototapety ze zdjęć – oryginalny wystrój pomieszczeń mieszkalnych

Fototapeta sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w biurach, gabinetach kosmetycznych, sklepach branżowych itd. Wystarczy wybrać motyw powiązany z daną branżą. W sieci znajdziemy szeroki wybór gotowych fototapet, dlatego znalezienie czegoś odpowiedniego nie jest problemem.

Zamiast kupować gotowy produkt, można postawić na fototapety z własnego zdjęcia, ale takie rozwiązanie lepiej sprawdzi się we wnętrzach mieszkalnych. Jeśli fotografujemy przyrodę, albo uda nam się zrobić piękne zdjęcie na wakacjach, szkoda chować je do albumu. Taką fotografię można pięknie wyeksponować na ścianie w salonie. Jedyny warunek jest taki, że aby powstały fototapety ze zdjęć, do drukarni należy dostarczyć fotografie wysokiej jakości.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments