Strona głównaDom i OgródGdzie wydrukować fototapety ze zdjęć?

Gdzie wydrukować fototapety ze zdjęć?

Gotowe fototapety można nabyć w sklepach z artykułami dekoracyjnymi, w niektórych sklepach budowlanych, a nawet meblowych. Są to produkty w standardowych rozmiarach, zwykle wykonane na tańszych podłożach. Takie fototapety cieszą się sporym zainteresowaniem, ale nie spełniają oczekiwań wymagających klientów. Jeśli chcemy mieć w domu wyjątkową, oryginalną fototapetę dobrej jakości, warto zainteresować się tematem fototapety ze zdjęć.

Jak wykonać fototapetę ze zdjęcia?

Fototapetę da się wykonać zarówno na podstawie zdjęć kupionych w banku fotografii, jak i pochodzących z prywatnych zbiorów. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to jakość zdjęcia. Pamiętajmy, że finalnie fotografia zostanie wielokrotnie powiększona, a jeśli jakość jest niewystarczająca, piksele staną się bardzo widoczne.

Measurement of thickness of a sheet of paper by a micrometer in printing house

Wykonanie fototapety na drukarce domowej jest oczywiście niemożliwe. Wydruk należy zlecić w drukarni, która świadczy tego typu nowoczesne usługi. Nie każda drukarnia wykonuje fototapety ze zdjęć, ale większe firmy, nastawione na ustawiczny rozwój, bez trudu zrealizują takie zlecenia. Dla pracowników drukarni nie ma znaczenia, co przedstawia fotografia, ani jak prezentuje się jej tonacja kolorystyczna. Ważna jest tylko jakość zdjęcia.

Fototapety ze zdjęć – rodzaj podłoża

Fototapety wykonuje się na różnych podłożach, począwszy od najtańszego papierowego, poprzez podłoża wzmocnione lateksem, skończywszy na flizelinach. Dobrze, jeśli drukarnia, która ma w ofercie fototapety ze zdjęć, dysponuje kilkoma rodzajami podłoży, a co za tym idzie – pozostawia klientom możliwość wyboru odpowiadającego im materiału.

Dlaczego rodzaj podłoża jest taki ważny? Ponieważ nie każda fototapeta nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach narażonych na wilgoć albo częste obtarcia. Tylko niektóre rodzaje fototapet mogą znaleźć się w łazience, kuchni czy pokoju pomysłowych, psotnych dzieci. Poza tym niektóre podłoża lepiej radzą sobie z niwelowaniem nierówności na ścianach, inne gorzej. Nie wszystkie dobrze znoszą działanie promieni słonecznych, dlatego nie każda fototapeta może znaleźć się w nasłonecznionym pomieszczeniu.

Gdzie wydrukować fototapety ze zdjęć?

Najlepiej w takiej drukarni, która przyjmie zlecenie na wydruk fototapety drogą elektroniczną. To zdecydowanie ułatwia i przyspiesza proces realizacji zlecenia. Oczywiście musimy też sprawdzić, czy drukarnia wykonuje fototapety na interesującym nas podłożu oraz jakiej wielkości arkusze może dostarczyć. Jeśli chcemy wykonać fototapetę w niestandardowych, nieco innych niż na pierwotnym zdjęciu kolorach, również warto zapytać, czy istnieje taka możliwość.

Na stronie internetowej drukarni być może znajduje się galeria wykonanych fototapet, oczywiście pod warunkiem, że właściciel zdjęcia wyraził zgodę na publikację. Warto obejrzeć takie prace, jak i poczytać opinie na temat drukarni, jak i tej konkretnej usługi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments