Strona głównaPoradyGdzie zamówić fototapety na wymiar?

Gdzie zamówić fototapety na wymiar?

W nowoczesnych budynkach mieszkalnych unika się dekorowania ścian dużą ilością tanich obrazków i różnego rodzaju bibelotów rodem z minionej epoki. Unika się również nakładania na całe ściany wzorzystych tapet. Modne są gładkie ściany, które można ozdobić stylowym obrazem, modnym plakatem lub ciekawą fototapetą. Gotowe fototapety można nabyć w dużych sklepach budowlanych, ale jeśli chcemy zamówić fototapety na wymiar, lepiej skorzystać z oferty drukarni.

Czym charakteryzują się gotowe fototapety?

Przede wszystkim są to produkty pochodzące z produkcji masowej. Jeśli znalazły się w ofercie sieci sklepów budowlanych, oznacza to, że wiele osób może mieć w domu identyczną fototapetę. Z reguły są to też produkty o określonych wymiarach, choć niektóre sklepy oferują możliwość przycięcia fototapety na miejscu – wówczas po prostu tracimy fragment obrazu.

Kupując gotową fototapetę w sklepie, nie mamy zbyt dużego wglądu w to, w jaki sposób została przygotowana. Nie mogliśmy wybrać podłoża czy stopnia zmatowienia powierzchni. Nie mamy pewności, czy rzeczywiście jest to produkt, który spełni nasze oczekiwania. Inaczej wygląda to w przypadku fototapet przygotowywanych na życzenie klienta.

Fototapety na wymiar

Popularność fototapet sprawiła, że powstało wiele firm zajmujących się sprzedażą tego typu artykułów, a oprócz tego również naklejek ściennych, czy naklejek odpowiednich na szyby i meble (np. na drzwi szafy). Firmy te prowadzą działalność przede wszystkim w Internecie, przygotowując fototapety w wybranych przez klientów wymiarach. Klient wybiera jeden z proponowanych na stronie motywów, wybiera podłoże, decyduje, czy fototapeta ma być błyszcząca, czy może matowa. Określa również wymiar fototapety. Produkt drukowany jest od razu w wymiarze podanym przez klienta, nie ma mowy o obcinaniu fragmentu pejzażu, rośliny czy obiektu architektonicznego.

Fototapety na wymiar możemy zamówić również w drukarni. Chociaż taka firma nie zajmuje się wyłącznie przygotowywaniem fototapet, a kojarzona jest raczej ze standardowymi produktami drukarskimi (plakaty, katalogi, ulotki), to zdecydowanie warto zapoznać się z jej ofertą. Duże drukarnie dysponują nowoczesnymi maszynami i mają dostęp do rozmaitych podłoży do fototapet. To sprawia, że są w stanie przygotować produkt ściśle według wskazań klienta. Poza tym drukarnia oferuje możliwość przygotowania fototapety ze zdjęcia.

Fototapety ze zdjęć

Jeśli chcemy mieć w domu oryginalną dekorację ścienną, taką, która nie tylko nada pomieszczeniu ciekawego charakteru, ale i przywoła miłe wspomnienia, powinniśmy postawić na fototapetę z własnoręcznie wykonanego zdjęcia. Drukarnia przygotowuje takie fototapety na wymiar, pod warunkiem że otrzyma zdjęcia dobrej jakości. Klienci muszą o tym pamiętać, ponieważ kiedy zdjęcie niskiej jakości zostanie znacznie powiększone, okaże się zupełnie rozmyte. Tymczasem kompozycja na ścianie powinna być wyraźna i efektowna, tak by podobała się zarówno domownikom, jak i zapraszanym gościom.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments