Strona głównaDom i OgródJak dobrać klamki do drzwi?

Jak dobrać klamki do drzwi?

Klamki do drzwi to z reguły element niezbyt istotny, na który nie zwracamy większej uwagi. Jednak to one zapewniają nam bezpieczne zamknięcie domu i potrafią pięknie dopełnić całości wykończenia pomieszczeń. Klamki do drzwi powinny być bardzo trwałe, a także dobrane do aranżacji naszego domu. Obecnie klamki drzwiowe można znaleźć w szerokiej gamie modeli. Oprócz różnych materiałów, z których są produkowane, takich jak np.: stal nierdzewna, aluminium, nikiel czy mosiądz, można znaleźć klamki idealnie wpisujące się w styl glamour, z kryształowymi elementami, czy w nowoczesnych, geometrycznych wzorach, a także w klasycznych kształtach. Klamki powinny być także dopasowane kształtem do ludzkiej dłoni i być na tyle lekkie i proste w obsłudze, aby z łatwością mogły z niej korzystać osoby niepełnosprawne, starsze czy dzieci. Poszukiwanie wysokiej jakości klamek do drzwi, które mają niepowtarzalny design, proponujemy zacząć od sklepów, w których można zaopatrzyć się we wszystkie elementy do drzwi, jak np. zawiasy, dzięki czemu całość będzie spójna i idealnie dopasowana.

Jak wybrać odpowiednie klamki do drzwi wewnętrznych?

Decyzję, co do wyboru klamek do drzwi, powinno się zacząć od miejsca ich przeznaczenia. Jeżeli są to klamki do drzwi zewnętrznych, najczęściej do drzwi wejściowych, to powinny być one wytrzymałe, czyli odporne czynniki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Warto też wybrać taki ich design, aby przedstawiały styl, w jakim urządzony jest nasz dom. Klamki wewnętrzne powinny być zaś dopasowane do stylu każdego pomieszczenia w domu, a przy wyborze klamki do drzwi łazienkowych warto wybrać taki materiał, który nie zacznie np. rdzewieć.

Wybierając klamki do drzwi, dobrze jest też zwrócić uwagę na aspekty techniczne, a więc czy są dobrej jakości i dokładnie wykonane, czy cały mechanizm płynnie działa, a nie np. się zacina, a także jakie jest ich wykończenie. Satyna na klamce będzie zbierała wszelki brud, z kolei błyszcząca powierzchnia odciski palców.

Dlaczego klamki odpadają?

Klamki najczęściej odpadają z powodu poluzowania się ich mocowania. Wynika to z tego, że po latach eksploatacji śruby, które trzymają klamkę, zwyczajnie się luzują i przestają spełniać swoją funkcję. W takiej sytuacji wystarczy zdjąć szyld klamki i dokręcić każdą śrubę. Czasami jednak wynika to z tego, że śruby zostały źle dobrane i są np. za krótkie i nie zapewniają trwałego mocowania.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments