Strona głównaModaJak się mierzy pierścionek?

Jak się mierzy pierścionek?

Odpowiedzi na pytanie jak się mierzy pierścionek, szukają przede wszystkim mężczyźni, którzy w najbliższym czasie planują oświadczyć się wybrance serca. Taka wiedza przyda się jednak także innym osobom, a w tym kobietom, które bardzo lubią błyskotki i chętnie kupują je w sklepach internetowych. Zatem co należy zmierzyć, by kupić biżuterię w odpowiednim rozmiarze?

Kiedy możemy mówić o właściwym rozmiarze pierścionka?

Zakupy na odległość mają wiele zalet, dlatego kupowanie biżuterii w sklepach internetowych nikogo już nie dziwi. Właściciele e-sklepów dokładają wszelkich starań, by oferowane produkty zostały jak najdokładniej przedstawione na stronie, co pozwala klientom na podejmowanie trafnych decyzji zakupowych. Jeśli chodzi o odzież, obuwie i niektóre dodatki, bardzo istotne jest dokładne określenie rozmiaru produktu. W przypadku pierścionka dobre dopasowanie jest szczególne ważne, ponieważ zbyt luźna biżuteria może spaść z palca w najmniej spodziewanym momencie. Z pewnością nikt nie chce zgubić cennego pierścionka ani obrączki.

O właściwym rozmiarze pierścionka mówimy wtedy, gdy biżuteria jest wystarczająco ciasna, ale na tyle luźna, by możliwe było swobodne przesuwanie jej nad kostką palca. Zwróćmy uwagę, że niektóre osoby mają mocno wystające kości palca. Wówczas pierścionek na placu wydaje się zbyt duży, ale podczas zdejmowania okazuje się, że rozmiar został dobrany właściwie.

Standardowe rozmiary pierścionków

W sklepach jubilerskich dostępne są pierścionki w różnych rozmiarach, poczynając od rozmiaru 7 do 35. Dla każdego rozmiaru podane są obwód i średnica w milimetrach. W przypadku rozmiaru 7 obwód ten wynosi 46,6 mm, w przypadku rozmiaru 35 – 23,8 mm. Oczywiście zdecydowana większość osób nosi średnie rozmiary pierścionków. Dla kobiety będą to rozmiary 14-15, dla mężczyzny 20-22. Pracownik sklepu, w którym sprzedawana jest dobrej jakości złota biżuteria, potrafi mniej więcej określić potrzebny rozmiar, patrząc na palce klientów. Natomiast do określenia dokładnego rozmiaru potrzebne są przymiarki, stary pierścionek, albo obwód palca w milimetrach.

Jak się mierzy pierścionek?

Chcąc dobrać właściwy rozmiar pierścionka, powinniśmy albo poznać grubość palca, na którym ma być noszony, albo przyjrzeć się pierścionkom już będącym w użytku. Jak mierzy się pierścionek? Pomiarów należy dokonywać wewnątrz obręczy, warto poznać zarówno obwód, jak i średnicę pasującego pierścionka. Na podstawie pozyskanych wymiarów ustalimy, jaki rozmiar pierścionka nosi dana osoba.

Właściwy rozmiar pierścionka ustalimy również na podstawie wymiarów zdjętych z palca. W przypadku pierścionka zaręczynowego będzie to serdeczny palec prawej dłoni. Do wykonania pomiaru potrzebujemy elastycznej miarki, zatem świetnie sprawi się centymetr krawiecki. Jeśli nie dysponujemy taką miarką, możemy wykorzystać sznurek albo nitkę – po rozwinięciu sprawdzamy obwód na zwykłej linijce. W którym miejscu mierzyć palec? Najlepiej w najszerszym, pamiętając o uwzględnieniu kostek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments