Strona głównaModaJaką biżuterię wybrać na zimę i jesień 2023?

Jaką biżuterię wybrać na zimę i jesień 2023?

W garderobie każdej osoby znajdują się uniwersalne ubrania i dodatki, a także taka odzież, którą nosimy tylko w danym sezonie. Jeśli chodzi o sezon jesienno-zimowy, zdecydowanie dominują ciepłe swetry, puchowe kurtki, wełniane płaszcze, ciepłe czapki i szaliki. Jak do takiej garderoby dobrać biżuterię? Co jest modne w sezonie jesień/zima 2023?

Biżuteria na jesień i zimę – o czym warto pamiętać?

Charakterystyczne motywy

Zanim przejdziemy do omówienia trendów obowiązujących w bieżącym sezonie, poświęćmy nieco uwagi biżuterii, która w okresie jesienno-zimowym sprawdza się zawsze. Chodzi tu przede wszystkim o biżuterię zdobioną charakterystycznymi motywami. Jesienią z pewnością sprawdzą się bransoletki z zawieszkami w kształcie liści czy grzybków i minimalistyczne kolczyki symbolizujące jesień i Halloween. Wraz z upływem czasu typowo jesienne zawieszki można zamienić na takie, które symbolizują zimę i święta Bożego Narodzenia. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki. W okresie przedświątecznym w salonach jubilerskich pojawia się cała masa naszyjników, bransoletek i kolczyków zdobionych świątecznymi motywami. Bardzo popularne są zwłaszcza płatki śniegu, gwiazdki, bałwanki, choinki, renifery i zawieszki w kształcie prezentów. Taką biżuterię możemy nosić w okresie około świątecznym, a następnie przechować do kolejnego roku. Jeśli postawimy na dobrej jakości produkty, takie jak biżuteria ze stali szlachetnej, świąteczne naszyjniki i kolczyki posłużą nam przez wiele lat.

Biżuteria a jesienno-zimowa garderoba

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać wybierając biżuterię na jesień i zimę, jest charakter przeznaczonej na tę porę roku garderoby. W okresie zimowym dominują stonowane kolory, dlatego szalona, niezwykle kolorowa biżuteria, która dopełniała letnie kreacje, nie sprawdzi się jesienią. Nie sprawdzą się też bardzo duże ozdoby, które uniemożliwią poprawne założenie szala, czapki, czy rękawic. W takiej biżuterii będzie nam po prostu niewygodnie. Ponadto warto unikać błyskotek, które mają elementy łatwo zahaczające o odzież. Dotyczy to w szczególności koczyków, które mogą haczyć o kołnierze kurtek i płaszczy oraz szale.

Modna biżuteria na sezon jesień/zima 2023

Skoro wiemy już, jaka biżuteria zawsze sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym, możemy zająć się propozycjami z wybiegów. Oczywiście nie ma potrzeby kupowania wszystkiego, co jest modne w danym sezonie. Jeśli posiadamy ciekawą kolekcję biżuterii i nie mamy problemy z doborem dodatków w sezonie jesienno-zimowym, możemy dodatkowo kupić jakąś jedną rzecz, która z obowiązujących trendów spodobała nam się najbardziej.

W bieżącym sezonie bardzo modne są motywy kwiatowe, emaliowane kwiaty w pastelowych odcieniach oraz perły. Modna jest biżuteria ze złota, zwłaszcza w formie kaskadowych naszyjników, okrągłych kolczyków i nausznic. Salon jubilerski, który śledzi trendy na rynku jubilerskim, oferuje również bransoletki mankietowe, które zaleca się nosić na obu nadgarstkach.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments