Strona głównaDom i OgródJaka fototapeta do salonu?

Jaka fototapeta do salonu?

Zazwyczaj salon pełni w domu dwie funkcje. Po pierwsze jest pokojem dziennym, w którym toczy się życie rodziny. Domownicy gromadzą się w salonie po ciężkim dniu w pracy czy szkole, tam wspólnie spędzają czas, oglądają telewizję, odpoczywają. Jednocześnie to właśnie salon jest tym pomieszczeniem, do którego zapraszamy gości, a więc pełni funkcję reprezentatywną. Dlatego powinien być jednocześnie przytulny dla domowników i estetyczny, elegancki dla gości. Należy zadbać o trafny dobór mebli i dodatków, w tym o ciekawe dekoracje ścienne. Bardzo dobrym wyborem jest fototapeta do salonu.

Fototapeta wysokiej jakości

Z uwagi na to, że salon jest pomieszczeniem użytkowanym wyjątkowo intensywnie, trwałość mebli, sprzętów i dekoracji umieszczonych w pokoju dziennym ma ogromne znaczenie. Jeśli chodzi o fototapetę do salonu, powinna być wykonana na wzmocnionym podłożu, odpornym na ścieranie i drobne zarysowania. Taką tapetę zazwyczaj można myć wilgotną ściereczką, co stanowi dodatkową zaletę produktu. O wzmocnionych fototapetach powinni pomyśleć zwłaszcza rodzice małych dzieci, a także te osoby, które posiadają wyjątkowo słoneczny salon. Ostre światło może sprawić, że fototapeta niskiej jakości bardzo szybko straci kolor. Wysokiej jakości fototapeta do salonu dłużej utrzyma doskonały wygląd.

Fototapeta do salonu – jaki motyw?

Jeśli chcemy sprawić, by nasz salon zyskał modny wygląd, warto zdecydować się na fototapetę nawiązującą do popularnych motywów. W tej chwili dużym zainteresowaniem cieszą się motywy florystyczne, które właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Wszelkiego rodzaju kwiaty, liście, a także estetyczne pejzaże na pewno będą dobrze wyglądały na głównej ścianie w salonie.

W ostatnich latach notuje się duże zainteresowanie motywami zwierzęcymi. Zwierzęce cętki, panterka, ślady łap, ale i wizerunki samych zwierząt na pewno odmienią charakter pomieszczenia. Motywy zwierzęce cenią nie tylko miłośnicy jeździectwa, hodowcy kotów i inne osoby na co dzień obcujące ze zwierzętami, ale i ci, którzy po prostu dobrze czują się w otoczeniu przyrody i zwierząt.

Kolejnym popularnym motywem są znane obiekty architektoniczne. Fototapeta do salonu może przedstawiać znane na całym świecie pokaźne budowle, takie jak pałace, wieże czy pomniki. Ale równie dobrze sprawdzi się fototapeta przedstawiająca kameralne, romantyczne uliczki czy inne mniej znane, ale wyjątkowo urokliwe budynki.

Fototapeta ze zdjęcia

Gotową fototapetę można kupić w dobrym sklepie budowlanym czy też w sklepie z artykułami dekoracyjnymi. Ale jeśli chcemy zamówić fototapetę przygotowaną idealnie na wymiar, do tego na wybranym przez nas podłożu i na podstawie dostarczonego przez nas zdjęcia, powinniśmy skorzystać z oferty drukarni. Drukarnia fototapet szybko i sprawnie przygotuje fototapetę zarówno na podstawie zdjęcia zakupionego w banku zdjęć, jak i fotografii pochodzącej z prywatnych zbiorów. Najważniejsze, by było to zdjęcie dobrej jakości – należy pamiętać, że zostanie wielokrotnie powiększone, dlatego niektóre szczegóły zdjęcia niskiej jakości mogłyby się rozmazać.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments