Strona głównaModaJakie bransoletki sprawdzą się na każdy sezon?

Jakie bransoletki sprawdzą się na każdy sezon?

Niektóre ubrania i dodatki nadają się do noszenia przez cały czas i niezależnie od pojawiających się trendów tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Inne nagle stają się bardzo popularne ale w kolejnym sezonie nikt już o nich nie pamięta. Oczywiście mamy też coś pośrodku, a więc odzież, torebki i buty, które cieszą się zainteresowaniem przez dłuższy czas, ale ostatecznie zostają zastępowane nowymi propozycjami. Podobnie jest z biżuterią. Niektóre wyroby biżuteryjne wypada nosić tylko w określonych sytuacjach, tylko w danym sezonie, natomiast inne są odpowiednie na każdy sezon.

Biżuteria uniwersalna, czyli jaka?

Pojęcie uniwersalności biżuterii można rozumieć na wiele sposobów. Po pierwsze mamy tu na myśli biżuterię, która pasuje do różnych kreacji. Można założyć ją do pracy, zarówno jeśli pracujemy w eleganckiej garsonce, jak i firmowym stroju służbowym. Można przyozdobić nią codzienną, niezobowiązującą stylizację, po jaką sięgamy idąc na zakupy, spotykając się w ciągu dnia z kimś znajomym, czy wybierając się na wycieczkę za miasto. Można założyć ją do klubu, a także na eleganckie przyjęcie. Uniwersalna biżuteria pasuje do wielu strojów i okazji. Ale, co równie ważne, pasuje do różnych osób. Śmiało mogą po nią sięgać zarówno studentki, panie w średnim wieku, jak i kobiety dojrzałe.

Pojęcie uniwersalności biżuterii można odnieść także do wielosezonowości. Biżuteria uniwersalna zawsze pozostaje w modzie. Kupując ją, spodziewamy się, że sprawdzi się zarówno w bieżącym roku, jak i w latach kolejnych. Nie jest to produkt jednorazowy, który po krótkim czasie stanie się niemodny. Poza tym taką biżuterię można nosić zarówno wiosną i latem, jak i w chłodniejszym okresie roku.

Bransoletki na każdy sezon

Skoro mowa o sezonach, warto zauważyć, że w branży modowej kolekcje na nowy sezon zawsze pojawiają się z wyprzedzeniem. To samo dotyczy biżuterii. Każdego roku firmy zajmujące się produkcją biżuterii przygotowują nowe kolekcje na sezon wiosna-lato, oraz jesień-zima. Faktem jest, że biżuteria na lato jest znacznie bardziej kolorowa, chętniej nawiązuje do natury, z kolei zimą chętniej sięgamy po motywy zimowo-świąteczne. Jednak noszenie biżuterii, która pasuje tylko do danej pory roku, nie jest regułą i absolutnie nie jest koniecznością!

W salonach jubilerskich nie brakuje biżuterii, którą śmiało można nosić o każdej porze roku. Świetnym przykładem jest tutaj biżuteria Swarovski. Wysokojakościowe, efektowne, wspaniale błyszczące bransoletki ze szlifowanymi kryształami nadają się na każdą okazję. Wspaniale komponują się z długimi rękawami zimą i opaloną skórą latem.

Przykładem takich uniwersalnych produktów są również bransoletki ze złota z minimalistyczną zawieszką. Cienki łańcuszek i delikatna zawieszka to duet idealny. Subtelna bransoletka wygląda pięknie i może być noszona przez cały rok. Oczywiście w razie potrzeby można dodawać bądź wymieniać kolejne zawieszki. Na tej zasadzie funkcjonuje biżuteria modułowa. Bransoletki modułowe są najbardziej reprezentatywnym przykładem biżuterii z wymiennymi elementami.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments