Strona głównaDom i OgródListwy przypodłogowe – dlaczego są istotnym elementem wykończenia w domu?

Listwy przypodłogowe – dlaczego są istotnym elementem wykończenia w domu?

Listwy przypodłogowe to bardzo przydatne produkty do wykończenia podłogi w domu. Ich przeznaczeniem jest przede wszystkim ukrycie szczelin dylatacyjnych, które są nieodrębnym elementem przy montowaniu paneli, ponieważ dzięki nim podłoga może swobodnie pracować, dzięki czemu nie występują wybrzuszenia czy odkształcenia w czasie użytkowania. Poza tym listwy przypodłogowe chronią ścianę przed zabrudzeniem w czasie mycia podłóg czy zwyczajnego codziennego funkcjonowania. Przypodłogowe listwy są także idealnym sposobem na ukrycie wszelkich kabli czy innych przewodów w domu, a niektóre z listew oferują nawet specjalne korytko przeznaczone w tym celu.

Listwy przypodłogowe drewniane i inne – rodzaje

Listwy przypodłogowe to bardzo szeroka oferta produktów. Oprócz różnych kolorów, wzorów, wielkości czy grubości, dzielą się przede wszystkim na materiały, z których zostały wykonane. Tutaj wyróżnić można:

  • listwy przypodłogowe drewniane,
  • listwy przypodłogowe z polistyrenu,
  • listwy przypodłogowe MDF.

Każdy z tych materiałów oferuje inne cechy i zalety, a także wady, dlatego też wybór listew powinien być dostosowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami.

Listwy przypodłogowe – jakie wybrać?

Listwy przypodłogowe powinny być przede wszystkim naszą indywidualną decyzją. Listwy podłogowe mają istotną zaletę, jaką jest dopasowanie do każdego typu podłogi. Za sprawą ogromnej oferty różnych rodzajów można je także swobodnie dostosować do każdego stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie czy dom. Jednym z hitów ostatnich lat są zdecydowanie białe listwy przypodłogowe, które estetycznie, elegancko, a także funkcjonalnie wykańczają podłogę. Pasują one głównie do stylu nowoczesnego czy minimalistycznego, ale wpasują się także w styl skandynawski. Z kolei listwy drewniane to wybór, który sprawdza się raczej w tradycyjnych wnętrzach. Takie listwy można dopasować do konkretnego gatunku drewna, z jakiego wykonane są panele, i wybrać ten sam kolor i rysunek. Ciekawą propozycją na listwy przypodłogowe są także te, które mają piękne rzeźbienia czy frezy.

Listwy przypodłogowe są bardzo ważnym elementem przy wykończeniu pomieszczenia. Wpływają one na cały jego wygląd, a dodatkowo na późniejszy komfort użytkowania.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments