Strona głównaPoradyPanele podłogowe – gdzie szukać tanich, a równocześnie dobrych jakościowo paneli?

Panele podłogowe – gdzie szukać tanich, a równocześnie dobrych jakościowo paneli?

Wnętrze naszego domu, oprócz pięknych mebli czy dodatków, zdobi podstawa każdego pomieszczenia, czyli podłoga. To ona nadaje charakteru całemu pokojowi i powinna być dopasowana do aranżacji całego pokoju. Oprócz tego warto, aby była też trwała i funkcjonalna. Do tych cech idealnie wpisują się panele podłogowe. Są one proste w montażu i występują w szerokiej gamie wzorów, wielkości i kolorów. Możemy zdecydować się na prawdziwie drewniane panele lub na odporne na wilgoć panele winylowe albo też na panele laminowane. Decyzja będzie zależała od nas i będzie uzależniona od pomieszczenia, w którym chcemy je zastosować. Nasz salon sprzedaży zapewnia szeroki asortyment, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Które panele podłogowe wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając panele podłogowe, powinniśmy opierać się na kilku ważnych sprawach. Na początek musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie chcemy położyć panele. Czy mają one zdobić naszą podłogę w kuchni, w salonie czy w korytarzu. Każde z tych miejsc cechuje się nieco innym stopniem użytkowania, dlatego trzeba zadbać o to, aby wybrać odpowiednie panele podłogowe do każdego z tych miejsc. Następnie przystępujemy do szukania paneli, które nam się podobają. Należy sprawdzić, jaka jest ich klasa ścieralności. Mamy do wyboru klasę AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Im wartość jest wyższa, tym panele są trwalsze, ponieważ charakteryzują się wyższą odpornością na ścieranie mechaniczne. Dodatkowo panele te będą dużo lepiej wykonane. Poza tym warto również zwrócić uwagę na grubość paneli, technikę produkcji, a także ich cenę.

Jak wygląda montaż paneli podłogowych. Podkład pod panele

Montaż paneli podłogowych nie należy do trudnych zadań. Podstawą jest prosta podłoga, która zapewni nam, że podczas instalacji nie pojawią się żadne trudności. Krzywa podłoga może doprowadzić do problemów podczas użytkowania posadzki. Dlatego, jeśli nasza podłoga nie jest prosta, należy wykonać wylewkę poziomującą. Następną kluczową sprawą jest podkład pod panele. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie polistyren ekstrudowany XPS, który jest przeznaczony konkretnie pod panele podłogowe. Dalej warto zwrócić uwagę na kierunek układania paneli. Odpowiednio ukierunkowane panele mogą znacznie skrócić pracę i ograniczyć liczbę docinek. Na sam koniec należy zwrócić uwagę na przestrzeń pozostawioną przy ścianie. Powinna być ona na tyle duża, aby listwa podłogowa z łatwością ją zakryła.

Trzeszczenie i rozchodzenie się paneli – co jest tego powodem?

Bardzo często po zamontowaniu paneli pojawiają się problemy. Na przykład panele zaczynają trzeszczeć, czego powodem jest ich zbyt ciasny montaż. W takiej sytuacji powinniśmy odkręcić listwy podłogowe i sprawdzić, czy panele nie nachodzą na siebie. Poza tym panele podłogowe często zaczynają się też rozchodzić, czego powodem jest zbyt duża przestrzeń pozostawiona przy ich montażu albo krzywa podłoga lub wyłamane zapięcia.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments