Strona głównaDom i OgródPanele ścienne – ciekawa propozycja na wykończenie domu. Rodzaje i właściwości

Panele ścienne – ciekawa propozycja na wykończenie domu. Rodzaje i właściwości

Panele ścienne stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na wykończenie ścian w domu. Ogromna oferta różnych wzorów, kolorów czy kształtów to zdecydowanie zaleta, dzięki której można je bez problemu dopasować do każdego stylu wnętrza, a za sprawą różnych materiałów, z których są wykonane, można je zamontować w każdym pomieszczeniu. Panele ścienne można podzielić między innymi na:

  • panele ścienne PCV,
  • panele ścienne MDF,
  • panele ścienne szklane,
  • panele ścienne drewniane,
  • panele ścienne tapicerowane.

Każdy materiał, z którego wykonany jest panel ścienny, ma swoje indywidualne zalety i wady. Jednak dzięki takiej różnorodności można wybrać panele, które z powodzeniem zastosujemy nawet w kuchni czy łazience, gdzie panuje duża wilgoć. Propozycją paneli do kuchni są np. panele PCV.

Panele ścienne – najmodniejsze wzory

Panele ścienne występują w ogromnej ofercie różnych możliwości. Oprócz różnych materiałów, z których są wykonane, panele ścienne można także wybrać z różnych motywów. Do kuchni lub łazienki zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są panele PCV, które imitują drewno lub beton. Panele drewniane sprawdzą się z kolei w salonie lub w przedpokoju. W sypialni najlepszym rozwiązaniem będą panele tapicerowane, które mogą pełnić rolę np. zagłówka do łóżka. Takie panele mogą występować w kształcie prostokąta, być zamontowane pionowo, poziomo lub w kształcie heksagonów. Panele w kształcie heksagonów to również jeden z trendów ostatnich lat, pełnią głównie rolę paneli dekoracyjnych. Ciekawym rozwiązaniem do sypialni są także panele 3D, które stworzą piękny trójwymiarowy obraz na ścianie. Zdecydowanie najpopularniejszym kolorem stała się ostatnio biel. Białe panele ścienne pasują do każdego stylu wnętrza i sprawią, że jest ono bardzo eleganckie, a zarazem przytulne.

Montaż paneli ściennych – jak to wygląda?

Montaż paneli ściennych należy do jednego z najszybszych i najprostszych sposobów instalowania. Dzięki temu, że panele są takie łatwe w montażu, można tego dokonać samodzielnie z pomocą specjalnego kleju. Aby mieć pięknie odmienione wnętrze, wystarczy nam tylko chwila wolnego czasu. Panele ścienne to zdecydowanie bardzo funkcjonalne i ciekawe rozwiązanie, a zarazem jeden z najtańszych sposobów na wykończenie ścian w domu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments