Strona głównaZdrowiePediatra Londyn – na co zwrócić uwagę, wybierając pediatrę w Londynie?

Pediatra Londyn – na co zwrócić uwagę, wybierając pediatrę w Londynie?

Na emigrację zarobkową do Wielkiej Brytanii decydują się przede wszystkim ludzie młodzi, którzy nie mogą znaleźć w kraju satysfakcjonującej pracy. Liczą, że na Wyspach osiągną znacznie wyższe zarobki, a przy tym podszkolą język angielski. Większość z nich planuje wrócić do kraju, ale zdarza się, że plany ulegają zmianie. Część osób rozwija w Anglii karierę, kupuje mieszkanie, zakłada rodzinę. Nawet jeśli do tego momentu udawało się unikać kontaktu z brytyjską służbą zdrowia, to ciąża i narodziny dziecka zmuszają do częstszego kontaktu z lekarzem. Jak wybrać pediatrę dla dziecka? Czy lepszy będzie pediatra Londyn z publicznej przychodni, czy może lepiej postawić na prywatną opiekę lekarską?

W którym momencie należy dokonać wyboru pediatry?

Dziecko należy zapisać do lekarza niedługo po porodzie, najlepiej zaraz po tym, gdy mama i maluch opuszczą szpital. Od tej chwili noworodek przestaje być pod opieką specjalistów zatrudnionych w szpitalu i trafia pod skrzydła pediatry z pobliskiej przychodni. Oczywiście nie musi to być przychodnia znajdująca się najbliżej miejsca zamieszkania rodziców, bo choć lokalizacja jest ważna, to jednak nie determinuje wyboru lekarza.

W pierwszych miesiącach życia lekarz ogląda dziecko wielokrotnie. Okazją do spotkania są profilaktyczne badania lekarskie (tzw. bilans zdrowia dziecka) oraz szczepienia, które powinny odbywać się zgodnie z kalendarzem obowiązkowych szczepień ochronnych. Oczywiście poza wymienionymi sytuacjami rodzice przychodzą z dzieckiem do lekarza zawsze wtedy, gdy w zachowaniu malucha zauważą coś niepokojącego.

Pediatra Londyn a specjalista medycyny rodzinnej

Korzystając z publicznej służby zdrowia w UK, można zauważyć różnice pomiędzy funkcjonowaniem systemu opieki zdrowotnej na Wyspach i w Polsce. Lekarzami pierwszego kontaktu w Polsce są interniści (w przypadku dorosłych) i pediatrzy (w przypadku małych pacjentów). Tymczasem w brytyjskiej przychodni publicznej możemy skorzystać z pomocy specjalisty medycyny rodzinnej. Lekarz rodzinny zajmuje się pacjentami w każdym wieku, nierzadko zapisani są do niego wszyscy członkowie rodziny, począwszy od niemowląt, poprzez osoby w wieku produkcyjnym, skończywszy na osobach starszych. Tymczasem wielu polskich rodziców, przyzwyczajonych do tego, że dziećmi zajmują się specjaliści dziecięcy, rozpoczyna poszukiwania pediatry. Pediatra Londyn przyjmuje w polskiej przychodni medycznej. Nie dość, że jest wykwalifikowanym specjalistą dziecięcym, to biegle posługuje się językiem polskim, co nie jest bez znaczenia dla pacjentów pochodzących z Polski.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pediatrę w Londynie?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się temu, co na temat specjalisty sądzą inni pacjenci. Ważne są nie tylko kwalifikacje zawodowe, trafne diagnozy i skuteczność w leczeniu chorób, ale również podejście do małych pacjentów i ich rodziców. Dobrze również, jeśli pediatra Londyn przyjmuje w dogodnych godzinach, wieczorami, czy w weekendy, co z pewnością będzie dużą zaletą dla zapracowanych rodziców.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments