Strona głównaPoradyPomysł na prezent ślubny - co podarować młodej parze?

Pomysł na prezent ślubny – co podarować młodej parze?

Otrzymując zaproszenie na uroczystość ślubną, zaczynamy zastanawiać się nad wyborem kreacji, ale i nad prezentem dla młodej pary. Czasem zdarza się, że narzeczeni wyraźnie zaznaczają, jakiego rodzaju podarunki chcieliby otrzymać i dlaczego. Czasem proszą o pieniądze, gdyż są w trakcie budowy domu lub kupują mieszkanie, innym razem proszą o książki, alkohol zamiast kwiatów albo pluszowe maskotki, które przekażą do domów dziecka. Jeśli jednak podobne sugestie nie padły, goście sami decydują, co podarować młodej parze. Jakie pomysły na prezent ślubny warto wziąć pod uwagę?

Co podarować młodej parze?

W przeszłości w związek małżeński wstępowały osoby dość młode, dwudziestoparoletnie, które dopiero planowały uwić wspólne gniazdko i w związku z tym w ramach prezentu chętnie przyjmowały różnego rodzaju domowe sprzęty. Dziś sytuacja uległa zmianie, małżeństwa zawierają zwykle osoby około trzydziestoletnie i starsze, które mają ustabilizowaną sytuację zawodową. Najczęściej ślub jest zwieńczeniem wieloletniego związku, w trakcie którego narzeczeni mieszkali ze sobą i wspólnie urządzali dom czy mieszkanie. Sprzęty w postaci garnków, zestawów porcelany, robotów kuchennych i tym podobnych przedmiotów rzadko są im niezbędne. Dlatego jeśli nie jesteśmy zbyt blisko z młodą parą, nie znamy dobrze sytuacji mieszkaniowej, zastanówmy się, czy kupowanie gadżetów kuchennych na pewno będzie dobrym rozwiązaniem.

Jeśli jednak na ślub i wesele wybieramy się do osób, które świetnie znamy i jesteśmy w stanie ocenić, czego potrzebują w nowym mieszkaniu, śmiało możemy podarować pościel, zestaw dobrej jakości piżam albo szlafroków, ręczniki, przybory kuchenne czy garnki przeznaczone do gotowania na kuchence, którą młodzi posiadają. A jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, lepiej ograniczyć się do podarowania pieniędzy oraz dodatkowego, zabawnego drobiazgu. Jaki to może być drobiazg?

Pomysły na prezent ślubny – co oprócz koperty?

Koperta z pieniędzmi to najczęściej wręczany w naszym kraju prezent ślubny. Wręczenie pieniędzy jest z pewnością łatwiejsze, aniżeli wyszukiwanie prezentu, który przypadnie do gustu młodej parze, poza tym za gotówkę młodzi sami kupią sobie to, czego będą potrzebowali. Ale samej koperty podarować nie wypada, musi być co jeszcze. Najczęściej są to kwiaty, butelki alkoholu praz pluszowe zabawki. W sklepach nie brakuje też gadżetów typowo dla młodej pary, takich jak taca śniadaniowa albo deska do krojenia z grawerem, kubki albo kieliszki z napisem mąż i żona, poradniki dla młodej pary, drewniane pudełka ze słodkościami itd.

Prezent ślubny a podarunki dla gości

Mówiąc o prezencie ślubnym, słusznie mamy na myśli przedmioty wręczane młodej parze. Ale nierzadko to właśnie młoda para czyni przygotowania i wręcza drobiazgi swoim gościom. Mogą to być słodkości, karty z podziękowaniami, butelki alkoholu. Czas na większe podziękowania przyjdzie później. Często jest tak, że młoda para po pewnym czasie odwiedza gości, przekazuje im teledysk ślubny i pokazuje fotografie. Oprócz tego niektórym gościom wypada podarować fotoalbumy ślubne 30×30. Dotyczy to zwłaszcza świadków, chrzestnych, dziadków, rodzeństwa i bliskich znajomych.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments