Strona głównaDom i OgródPoznaj kilka modnych pomysłów na nowoczesne mieszkanie w bloku

Poznaj kilka modnych pomysłów na nowoczesne mieszkanie w bloku

Mieszkania w bloku nie odchodzą i nie odejdą do lamusa, to bardzo popularne przestrzenie, których posiadanie często jest jednym z ważniejszych celów życiowych. Samo posiadanie nie jest jednak celem samym w sobie. Chcemy się w takim mieszkanku odpowiednio urządzić. A na czym nam zależy? Na domowej atmosferze, przyjemnej aurze, ale też funkcjonalności, użyteczności, komforcie i wygodzie. Jeszcze na długo przed odbiorem kluczy już tworzymy plany, już aranżujemy wnętrza, wybieramy wyposażenie, od podłóg, drzwi, meble po najdrobniejsze detale. Postaramy się więc podpowiedzieć jak w pełni świadomie skorzystać z dzisiejszych trendów aranżacyjnych, by mieszkanie w bloku zachwycało nowoczesnością, ale bez kopiowania jeden do jednego.

Wybierz konkretny styl lub mieszaj konwencje

Stylów, które pozwolą zachować nowoczesność wnętrz, a jednocześnie zbudować przyjemną atmosferę domowego ogniska jest kilka. Poniżej przedstawiamy najmodniejsze trendy w aranżacji mieszkań.

# Styl skandynawski

Ten styl spotkał się z wyjątkową przychylnością wśród Polaków. Tzw. styl scandi charakteryzuje się z jednej strony minimalizmem, ale jest on nierozerwalnie połączony z wykorzystaniem wszelkich rozwiązań tak, by były maksymalnie praktyczne. Co jest szczególnie charakterystyczne dla skandynawskich aranżacji? Tu dominuje naturalność, materiałowa ekologia. Spotkamy się więc z takimi materiałami jak drewno, len, wełna oraz bawełna. Te materiały występują zarówno w meblach jak i dekoracjach. Kolorystyka jest tu także istotna, ale jest stonowana. Przeważają tu biel oraz błękit przeszyte akcentami czerni czy szarości.

# Styl industrialny

Tu liczy się przestrzeń, ale nie bez znaczenia pozostają dekoracje i stylowe dodatki. Możliwości dodawania tych drobnych elementów są nieco większe niż w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Możemy się spotkać w stylu industrialnym z łączeniem różnych przestrzeni, pełniących różne role, takich jak kuchnia, przedpokój oraz salon. Sama koncepcja przypomina nieco tę loftową. Harmonia przestrzeni nie opiera się na budowaniu kolejnych działowych ścianek, im ich mniej, tym lepiej. Jeśli chodzi o kolory to panują tu biel, beże czy szarości. Ciekawe rezultaty uda się też uzyskać dzięki posadzkom, które najlepiej prezentują się w formie podłogi drewnianej lub modnej dzisiaj betonowej. Ten system czerpie z surowości materiałów.

# Styl minimalistyczny

Minimalizm jest już nie tyle modny, co pożądany w aranżacjach większości wnętrz. Z czego to wynika? Jest to styl, który umożliwia stworzyć bazę do tego, by zbudować nie tylko świetną, cieszącą oko atmosferę, nieprzeładowaną drobiazgami, ale także przestrzeń, która będzie łatwa w utrzymaniu w czystości, niepozwalająca się „zagracić”. Meble w tej konwencji nie są najistotniejsze, choć dzięki zredukowaniu lub przemyślanemu doborowi dodatków mogą być paradoksalnie wyróżnione. Tu liczy się spokój, harmonia, aranżacyjna czystość i przestronność.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments