Strona głównaDom i OgródPoznaj modne, nowoczesne drzwi wewnętrzne

Poznaj modne, nowoczesne drzwi wewnętrzne

Niemal każda dziedzina życia podlega przeobrażeniom. Nasze oczekiwania zmieniają się względem codziennego życia, kultury, podróżowania. Zmianom podlegają także bardziej prozaiczne elementy naszej codzienności. Trendy są zmienne i nie omijają także aranżacji wnętrz. Wprawdzie nie jest łatwo wyróżnić obecnie jakiś jeden dominujący styl, to jednak są pewne popularne nurty, które przeważają. Na prowadzeniu będą więc minimalizm i prostota, wynikająca z nieustannie modnych aranżacji skandynawskich i hygge oraz tych klasycznych. Zobaczmy więc, jakie drzwi wewnętrzne będą pasowały do tych stylizacji.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – klasyka i skandynawska prostota

Niesłabnąca moda na klasyczne przestrzenie wynika z ich przytulności, właściwości relaksujących po ciężkim dniu pracy czy dniu spędzonym w szkole. Ma być gustownie i prosto. Będą tu więc dominowały stonowane kolory – biel, beż czy subtelne brązy.

W stylu skandynawskim, który tak jak klasyczny ma nas uspokajać i sprawiać, że żyje nam się wygodnie, będą przeważały również biele, ale nie zabraknie tu miejsca na szarości czy naturalne kolory.

Drewno, skóra czy naturalne tkaniny będą również adekwatne dla klasyki. W tych stylizacjach nie może zabraknąć odpowiednio dobranych drzwi wewnętrznych.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne mogą być dobierane według różnego klucza. Z jednej strony możemy zdecydować się na drzwi w kolorystyce zbliżonej do barwy podłogi, z drugiej zaś strony nie stoi nic na przeszkodzie, by drzwi wyraźnie odróżniały się od posadzki.

W pierwszym przypadku drzwi wewnętrzne świetnie uzupełnią całą aranżację, która zyska wówczas na spójności. Drugi sposób spowoduje, że drzwi wyróżniać się będą na tle podłogi, a podłoga na tle drzwi. Doskonała harmonia, która tworzy spójną całość.

Minimalistyczne i industrialne przestrzenie – jakie drzwi wewnętrzne dobrać?

W przypadku tak zaaranżowanych wnętrz liczyć się będą proste formy, nieskomplikowane kształty. Wnętrza mają być odpowiednio uporządkowane. Nie ma tu miejsca na drobiazgi. Dominują tu chłodne barwy, zimna biel, szarości, a nawet czerń. Drzwi wewnętrzne, które świetnie wpiszą się w minimalistyczne i industrialne aranżacje mogą zaskakiwać oryginalnością i designem. W ten sposób przełamią surowy charakter przestronnych wnętrz.

Nowoczesność drzwi wewnętrznych wynikać może więc z tego, jaki aktualnie dominuje styl w aranżowaniu wnętrz. Wprawdzie trendów, które aktualnie są modne nie brakuje, to jednak można wyselekcjonować kilka przeważających nurtów. Takie style jak skandynawski, hygge, industrialny, minimalistyczny czy klasyczny dyktują wzornicze trendy. Oferta drzwi wewnętrznych jest też na tyle bogata, że z powodzeniem znajdziemy właściwy model, który doskonale uzupełni przestrzeń naszego mieszkania czy domu, domykając nasz pomysł na wykończenie wnętrz.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments