Strona głównaPoradyStopień kominiarski Castorama – czy warto kupić?

Stopień kominiarski Castorama – czy warto kupić?

Stopnie kominiarskie w połączeniu z ławą kominiarską, a niekiedy również drabiną dachową, stanowią system komunikacji dachowej, tworzony z myślą o kominiarzach oraz innych osobach wykonujących pracę na dachach budynków. Prace na wysokościach obarczone są sporym ryzykiem, dlatego należy podejmować działania, służące minimalizowaniu tego ryzyka. Dzięki systemom komunikacji dachowej wzrasta komfort i bezpieczeństwo osób przemieszczających się pod dachu. Oczywiście bardzo ważna jest jakość takich systemów. Czy stopnie i ławy kominiarskie warto kupować w popularnych marketach budowlanych? Czy stopień kominiarski Castorama będzie dobrym wyborem?

Co warto wiedzieć przed zakupem stopni kominiarskich?

Zanim wybierzemy się do sklepu po stopnie kominiarskie czy też złożymy zamówienie za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej producenta akcesoriów dachowych, powinniśmy wiedzieć, czego dokładnie szukamy. Stopnie kominiarskie dedykowane są do różnych pokryć dachowych, co nie wpływa znacząco na ich cenę. Ale nawet gdyby stopnie kominiarskie do dachówki ceramicznej były tańsze/droższe niż te do blachy, nie należy kombinować, a kupić produkt przeznaczony do posiadanego pokrycia dachowego. Stopnie kominiarskie do różnych pokryć dachowych nie różnią się wyglądem, ale inny może być sposób montażu. Jeśli kupimy stopnie przeznaczone do innego pokrycia, montaż może być utrudniony, a stabilność produktu również pozostawi wiele do życzenia.

Chcąc kupić stopnie i ławy kominiarskie, należy dobrze przemyśleć, w jaki sposób zostaną rozmieszczone. Stopnie zazwyczaj rozmieszcza się na odcinku prowadzącym od wyłazu dachowego do komina. Odległości między stopniami powinny być równe i odpowiadać przeciętnej długości kroku osoby dorosłej. Na tej podstawie łatwo obliczyć, ile stopni kominiarskich powinno znaleźć się na naszym dachu. Z kolei ławę umieszcza się bezpośrednio przy kominie, czasem wystarcza jeden taki podest, innym razem przyda się kilka. Wszystko zależy od konstrukcji dachu, wysokości i grubości komina.

Stopień kominiarski Castorama – kilka słów o jakości akcesoriów dachowych

Stopnie kominiarskie muszą być wykonane z trwałych materiałów. Nie powinny nadmiernie uginać się, ani tym bardziej pękać pod naciskiem. Ponadto akcesoria na dach muszą być odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, a więc ostrego słońca, deszczu czy mrozu. Jeśli kupujemy stopnie pod kolor pokrycia dachowego, nie chcemy, by w krótkim czasie straciły kolor i wyróżniały na tle dachówki czy blachy. Nie chcemy też, by pokryły się rdzą. Z tego powodu, mimo iż stopień kominiarski Castorama może być produktem atrakcyjnym cenowo, lepiej kupować akcesoria dachowe prosto od producenta.

Producenci stopni kominiarskich oferują zarówno gotowe zestawy stopni czy ław kominiarskich, jak i szereg elementów, z których można stworzyć konstrukcje odpowiadające potrzebom właścicieli budynków.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments