Strona głównaStyl życiaWybór drzwi wejściowych do domu – jakie drzwi zewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Wybór drzwi wejściowych do domu – jakie drzwi zewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Drzwi zewnętrzne do domu są bardzo istotnym elementem, którego zakup może być problematyczny. Ogromny wybór produktów, duże możliwości wyboru firm, a także ekipy montażowej, to nie lada wyzwania i przy pierwszym zakupie może wydawać się to naprawdę trudne.

Zacznijmy od początku – jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby być z nich zadowolonym? Są trzy czynniki, które należy brać pod uwagę: cena, jakość i wygląd. Zacznijmy od końca – należy kupić takie drzwi, które będą nam się podobać oraz idealnie wpasują się w styl domu. Nie ma sensu iść na kompromis. Drzwi wejściowe to nie firanki, nie wymienia ich się raz w roku. Dlatego jeśli znajdziemy produkt, który szczególnie nam się podoba, wybierzmy go.

Nie bez znaczenia w tym wszystkim jest jakość. Jeśli drzwi mają nam służyć przez długie lata, należy wybrać takie, które dają gwarancję trwałości. Muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Powinny być wykonane z materiału, który trudno się rysuje i który jest stosunkowo odporny.

Trzecim, choć nie mniej ważnym elementem jest cena. Ceny drzwi zewnętrznych zaczynają się od 1000 zł, a kończą nawet na kilkunastu tysiącach. Jakie drzwi wejściowe do domu powinniśmy wybrać? Przede wszystkim trwałe i odporne, pasujące do stylu domu oraz charakteryzujące się pewnymi cechami fizycznymi.

Dobre drzwi muszą być też świetnym izolatorem. Drzwi zewnętrzne są odpowiedzialne za izolację cieplną i dźwiękową. Dlatego jeśli zależy nam na tych cechach, powinny zainteresować nas zewnętrzne drzwi o jak najwyższych parametrach izolacyjnych.

Drzwi zewnętrzne do domu i bloku. Szeroki wybór drzwi zewnętrznych ze stali, drewna i aluminium

Drzwi zewnętrzne najczęściej występują w trzech typach. Drzwi zewnętrzne drewniane, stalowe lub aluminiowe. Każde z nich ma nieco inne parametry oraz cenę. Najtańsze drzwi zewnętrzne są wykonywane ze stali. Na arkusz blachy nakłada się folię imitującą fornir lub lakieruje się go. Drzwi stalowe są tanie i całkiem trwałe, jednak charakteryzują się niską jakością izolacji.

Drzwi zewnętrzne drewniane są kompromisem pomiędzy niską ceną a dobrymi właściwościami fizycznymi. Drewno jest świetnym izolatorem, a tego typu drzwi zewnętrzne można kupić w naprawdę dobrej cenie.

Najdroższe zwykle są drzwi aluminiowe. Jest to produkt wysokiej jakości, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami fizycznymi. Dodatkową zaletą drzwi aluminiowych jest lekkość. Dzięki niej można wykonać skrzydło drzwiowe naprawdę dużych rozmiarów do nietypowych projektów.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments