Strona głównaModaZnane włoskie marki biżuterii

Znane włoskie marki biżuterii

Biżuteria rodzimych marek cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza jeśli znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Wysoka jakość, oryginalne wzornictwo i promocja w postaci celebrytów, którzy ochoczo pokazują się w biżuterii danej marki, to czynniki korzystnie wpływające na wizerunek firmy biżuteryjnej. Faktem jest jednak, że wiele osób rezygnuje z noszenia biżuterii produkowanej w Polsce na rzecz błyskotek pochodzących ze słonecznej Italii. Dlaczego oryginalna włoska biżuteria ma tak wielu zwolenników?

Włoska biżuteria ze złota i srebra

Biżuteria produkowana we Włoszech wyróżnia się bogactwem wzorów i kolorów. Włoskie marki biżuteryjne wytwarzają biżuterię na wiele sposobów, w tym również ręcznie. To sprawia, że powstałe modele są bardzo ciekawe, oryginalne i efektowne. Stanowią doskonały dodatek do każdej stylizacji, niezależnie, czy jest to zachowawczy strój do pracy, nieobowiązująca stylizacja codzienna, czy też kreacja wieczorowa.

Najbardziej znane włoskie marki wytwarzają biżuterię ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Oczywiście podstawą są tutaj metale szlachetnie, a więc złoto i srebro, ale nie brakuje biżuterii nieco tańszej, dostępnej dla szerokiego grona odbiorców. W tę definicję świetnie wpisują się wyroby ze stali szlachetnej. Oprócz metalu wykorzystywane są kamienie szlachetnie i półszlachetne, a także dobrej jakości szkiełka, skóry i tworzywa sztuczne. Producenci biżuterii dbają zarówno o staranny dobór materiałów, jak i dokładne wykonanie każdego produktu. Włoska biżuteria jest dopracowana w najmniejszym szczególe.

Oryginalna włoska biżuteria – dla kogo?

Produkowana we Włoszech biżuteria zdobyła popularność w wielu krajach całego świata. Na pewno nie bez znaczenia były tu pochodzące z włoskich domów mody kolekcje ubrań. Najpierw uznanie zdobyła produkowana w słonecznej Italii odzież, następnie stylowe dodatki. Oczywiście początkowo na markową odzież mogły pozwolić sobie przede wszystkim osoby majętne, a w tym gwiazdy kina i estrady. Natomiast dziś oryginalna włoska biżuteria jest dostępna dla wszystkich.

Największe marki produkują zarówno biżuterię ekskluzywną, bardzo cenną, jak i tworzą kolekcje seryjne, przeznaczone dla masowego odbiorcy. Co najważniejsze – biżuteria dostępna jest również w Polsce, zarówno stacjonarnie, jak i online. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się np. biżuteria Nomination, a zwłaszcza produkowane przez tę markę bransoletki z wymiennymi elementami.

Włoskie marki biżuteryjne dostępne w Polsce

Poza wspomnianą już marką Nomination, sporą popularnością cieszą się wyroby pochodzące od takich firm, jak: Ti Sento – Milano, Rebecca, czy Marco Bicego. Oczywiście Włosi mogą pochwalić się znacznie większą liczbą firm zajmujących się produkcją wysokiej jakości biżuterii, ale serca Polek i Polaków skradły przede wszystkim cztery wymienione marki. Ich produkty doskonale reprezentują to, co nazywamy włoskim szykiem.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments